Dla przedsiębiorców - Biuro ds. Transportu Międzynarodowego

Prawe menu

INFORMACJA 33/2016

Dot. rezerwacji odpraw autokarów na przejściach granicznych w czasie Światowych Dni Młodzieży

                                                                                                                               Warszawa, 5 lipca 2016 r.

Na podstawie informacji przekazanej przez Izbę Celną w Białej Podlaskiej, Biuro ds. Transportu Międzynarodowego zawiadamia, że w związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem podróżnych na przejściach granicznych w czasie organizacji Światowych Dni Młodzieży istnieje możliwość skorzystania z elektronicznego systemu rezerwacji odpraw w zakresie przewozów zorganizowanych grup turystycznych, w tym priorytetowej odprawy autobusów przewożących dzieci i młodzież.

Usługa dotyczy autokarów i busów przewożących ponad 70 % dzieci i młodzieży do 17-go roku życia. Dodatkowo: rodzice, przewodnicy, biura podróży lub inni organizatorzy wyjazdów mogą uzyskać możliwość dokładnego ustalenia terminu odprawy na wszystkich przejściach granicznych podległych Izbie Celnej w Białej Podlaskiej, obsługujących ruch autokarowy.

Rezerwacji odprawy można dokonać za pomocą zakładki eBooking BUS dostępnej na stronie www.granica.gov.pl co umożliwi elektroniczne powiadomienie Służby Celnej, a także Straży Granicznej o planowanym przyjeździe na drogowe przejście graniczne autobusów przewożących zorganizowane grupy turystyczne.