Oświadczenie GITD

W związku z dzisiejszą publikacją w portalu www.rmf24.pl i innych, dot. przepustki wjazdowej wydanej przez Kancelarię Sejmu RP dla samochodu Opel Insignia, uprzejmie informujemy, że:
1. Opel Insignia (wraz z pozostałymi pięcioma samochodami) został dostarczony do GITD pod koniec sierpnia br. Po zainstalowaniu w nim wideorejestratora miał być natychmiast przeznaczony do czynnej służby patrolowej na autostradach. Od połowy października pojazd ten funkcjonuje w służbie GITD WYŁĄCZNIE w ten sposób. Od tego czasu przepustka wjazdowa na teren Kancelarii Sejmu nie była wykorzystywana.
2. Nigdy nie było planowane włączenie tego samochodu na stałe do floty transportowej obsługującej GITD.
3. W/w pojazd był jedynie czasowo użytkowany przez GITD jako element floty transportowej, w okresie wyłaniania wykonawcy montażu wideorejestratorów. W związku z częstym udziałem przedstawicieli GITD w posiedzeniach Komisji Sejmowych, Inspekcja zwróciła się o wystawienie przepustki wjazdowej na teren Sejmu RP.
4. Przepustka sejmowa została wystawiona do końca roku 2012, gdyż takie są na procedury stosowane przez Kancelarię Sejmu. GITD nie miała najmniejszego wpływu na sposób wystawienia i czas trwania przepustki wjazdowej. Jest to wyłączna kompetencja Kancelarii Sejmu.