Wiadomości

 • 1
  03-04-2017

  Wielkanocny przewóz?

  Przewóz żywych zwierząt bez wymaganych dokumentów ujawniła kontrola przeprowadzona przez poznańskich inspektorów. Inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Poznaniu, pełniąc obowiązki służbowe na terenie miasta Konina zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd ciężarowy, którym przewożone były pisklęta. Przeprowadzone czynności kontrolne wykazały brak zezwolenia wydanego dla przewoźnika przez służby weterynaryjne, dopuszczającego... Czytaj więcej...O Wielkanocny przewóz?

 • 5
  31-03-2017

  Droga „na skróty”

  Siedem przeładowanych pojazdów brało udział w budowie zachodniej obwodnicy Radomia. Interweniowali inspektorzy z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Radomiu. Do mazowieckiego wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego docierały liczne sygnały od mieszkańców miejscowości Sukowska Wola, Jankowice, Bród oraz Gutów, że pojazdy dowożące piach z kopalni piasku w Sukowskiej Woli do placu budowy... Czytaj więcej...O Droga „na skróty”

 • 1
  30-03-2017

  Drzwi szeroko otwarte

  Inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego ciężko jest zaskoczyć, jednak kierującemu pojazdem na drodze krajowej nr 31 w okolicach Kostrzyna nad Odrą się to udało. Awaria windy załadowczej nie przeszkodziła mu w kontynuowaniu przewozu. Czynności kontrolne przeprowadzone przez inspektorów z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Gorzowie Wielkopolskim udaremniły próbę przewozu ładunku w... Czytaj więcej...O Drzwi szeroko otwarte

 • 1
  29-03-2017

  Transport „puszczony luzem”

  Nietrudno sobie wyobrazić, jakie mogłyby być konsekwencje przewożenia niezabezpieczonych betonowych rur gdyby nie szybka interwencja inspektorów z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Poznaniu. Uwagę inspektorów z wojewódzkiego inspektoratu transportu drogowego w Poznaniu, na drodze krajowej nr 5 przykuł pojazd ciężarowy, którym przewożone były rury betonowe oraz ładunek sypki. Czynności kontrolne... Czytaj więcej...O Transport „puszczony luzem”

 • 1
  28-03-2017

  Kierujący „dał plamę”

  Najprawdopodobniej źle zabezpieczony zawór w cysternie doprowadził do rozlania się materiału niebezpiecznego (ADR) na jednym z gdańskich rond. Szybka interwencja inspektorów ITD pozwoliła zabezpieczyć stwarzający zagrożenie dla ludzi i środowiska wyciek.28 marca do inspektorów ITD pracujących na punkcie kontrolnym w Gdańsku zgłosili się kierowcy, którzy powiadomili o stwarzającej niebezpieczeństwo oleistej... Czytaj więcej...O Kierujący „dał plamę”