Zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki

Ponad pół promila alkoholu miał kierowca samochodu ciężarowego, którego zatrzymali do kontroli lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy kierujący został przekazany policjantom.


W poniedziałek 8 stycznia br. na drodze ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy z lubuskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy, którym przewożono worki z granulatem z Myśliborza do Ołtarzewa.


Podczas rozmowy z kierowcą inspektor wyczuł od niego woń alkoholu. Przeprowadzono zatem test trzeźwości, podczas którego urządzenie wykryło alkohol w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Przeprowadzono również drugi pomiar alkomatem, w wyniku którego stwierdzono, że kierowca ma 0,32 mg/l (0,67 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu.


Zgodnie z obowiązującym polskim prawem prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Na miejsce kontroli drogowej inspektorzy ITD wezwali policjantów, którym przekazali pijanego kierującego do dalszych czynności.