Wypadek na drodze S10. Pierwszej pomocy udzielili inspektorzy ITD

Jedna osoba zginęła, a trzy trafiły do szpitala w wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych na drodze ekspresowej S10 (na wysokości 11,1 km tej trasy). Pierwszej pomocy udzielili ofiarom wypadku inspektorzy transportu drogowego.

We wtorek, 12 września 2017 r. po godz. 9 inspektorzy Biura Elektronicznego Poboru Opłat z Zespołu Zamiejscowego Północ Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pełnili czynności kontrolne na obwodnicy Torunia. Zwrócili uwagę na nienaturalny zator pojazdów, który zaczął się tworzyć obok punktu kontroli. Ruszyli, aby sprawdzić, co jest przyczyną utrudnień w ruchu. Na drodze ekspresowej S10 (na wysokości 11,1 km tej trasy) doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wynika, że czołowo zderzyły się ze sobą citroen xara i peugeot 5008. Pierwsze auto jechało od strony Łodzi, drugie w przeciwnym kierunku.

Inspektorzy zastali na miejscu wypadku cztery osoby poszkodowane, w tym 67-letnią kierującą zakleszczoną w citroenie. Inspektorzy natychmiast podjęli czynności ratownicze. U zakleszczonej w rozbitym pojeździe kobiety nie był wyczuwalny puls, więc przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Ze względu na brak możliwości wyjęcia poszkodowanej z pojazdu, reanimacja była możliwa wyłącznie w pozycji siedzącej osoby ratowanej. Czynność tą kontynuowali aż do przyjazdu służb ratowniczych.

Na miejscu wypadku był też drugi zespół kontrolny Biura Elektronicznego Poboru Opłat z Zespołu Zamiejscowego Północ GITD. Jego załoga została skierowana na pobliski węzeł drogowy, w celu zawracania nadjeżdżających pojazdów, aby rozładować zator drogowy.