Po pierwsze bezpieczeństwo

Uciekające powietrze, wyciekający olej, pęknięta szyba i zatrwożone miny dzieci, rodziców i opiekunów przed wyjazdem na wycieczkę. Dzięki inspektorom udało się wyeliminować z ruchu kolejny niesprawny autobus. 

W dniu 15 maja inspektorzy WITD w Poznaniu przeprowadzili kontrolę autobusu, który miał przewieźć na wycieczkę uczniów z poznańskiej szkoły do Trójmiasta. Niestety, kontrola stanu technicznego pojazdu, podczas której ujawniono szereg nieprawidłowości, postawiła wycieczkę pod dużym znakiem zapytania. Stwierdzono między innymi nieszczelności układu pneumatycznego, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz pękniętą szybę czołową. 

W związku z powyższym doszło do zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu i zakazano dalszego przewozu osób do czasu usunięcia stwierdzonych usterek. Dokonano również szczegółowej analizy czasu pracy oraz kontroli trzeźwości kierowcy. 

Po przeprowadzonej kontroli przewoźnik zobowiązał się do podstawienia kolejnego pojazdu, choć na wszelki wypadek podstawił dwa. W tym wypadku stanął on na wysokości zadania, a kontrola inspektorów tylko to potwierdziła i dzieci mogły bezpiecznie rozpocząć wycieczkę.