Osobówką pod prąd w centrum Kutna

Brak rozwagi kierowcy samochodu osobowego omal nie doprowadził do wypadku drogowego na jednej z ulic Kutna. Mężczyzna, skręcając na skrzyżowaniu, wjechał na pas o przeciwnym kierunku ruchu i kontynuował nim jazdę. Świadkami skrajnie niebezpiecznej sytuacji byli inspektorzy transportu drogowego, którzy natychmiast podjęli interwencję.

Do zdarzenia doszło w środę rano, 9 maja 2018 r. na ruchliwym skrzyżowaniu samym w centrum Kutna. Kierujący samochodem osobowym marki Audi podczas skrętu w lewo z ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wjechał pod prąd w Aleję Jana Pawła II. Auta jadące we właściwym kierunku poruszały z niewielką prędkością i zdążyły ustąpić miejsca, dzięki czemu nie doszło do czołowego zderzenia.

Świadkami niezwykle niebezpiecznego zachowania kierowcy Audi była załoga nieoznakowanego radiowozu z Delegatury Centralnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Inspektorzy natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali sprawcę wykroczenia na pobliskim parkingu. Okazał się nim mieszkaniec Nakła nad Notecią i zarazem pracownik jednego z zakładów na obrzeżach Kutna, który wracał po nocnej zmianie do hotelu pracowniczego.

Inspektorzy ukarali kierującego za popełnione wykroczenie i brak dowodu rejestracyjnego mandatami na łączną kwotę 250 złotych. Do jego konta zostało również dopisanych 5 punktów karnych.