Nietrzeźwy kierowca 40-tonowej ciężarówki

Nieco ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika. Nietrzeźwy szofer został zatrzymany do kontroli przez mazowieckich inspektorów transportu drogowego.

We wtorek, 12 czerwca inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu prowadzili działania na odcinku drogi krajowej nr 12 przebiegającym przez to miasto. W pewnym momencie postanowili skontrolować ciągnik siodłowy z naczepą samowyładowczą. Jak się okazało ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika prowadził pijany kierowca. Inspektorzy wyczuli woń alkoholu w kabinie pojazdu i postanowili sprawdzić stan trzeźwości szofera. Badanie alkomatem wykazało 0,26 mg/l (0,54 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi pomiar, przeprowadzony po 15 minutach, dał wynik 0,21 mg/l (0,44 promila).

Kierujący poinformował inspektorów, że poprzedniego dnia wypił 6 butelek mocnego piwa. Nietrzeźwy szofer został przekazany do dalszych czynności wezwanym na miejsce kontroli funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.