Niesprawny ciągnik rolniczy przewoził niezabezpieczone płyty betonowe

Zatrzymaniem dwóch dowodów rejestracyjnych, wydaniem zakazu dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek i ukaraniem kierowcy mandatem zakończyła się kontrola niesprawnego technicznie ciągnika rolniczego oraz przyczepy, na której przewożono betonowe płyty, bez żadnego zabezpieczenia.

We wtorek, 8 sierpnia 2017 r. inspektorzy transportu drogowego z Biura Elektronicznego Poboru Opłat, z Delegatury Północno - Wschodniej GITD pełnili obowiązki służbowe na drodze krajowej nr 51. W okolicy miejscowości Miłogórze (powiat lidzbarski)  zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy wraz przyczepą ciężarową, na której znajdowały się betonowe płyty. Inspektorów zaniepokoiło, że przewożony ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia. W trakcie kontroli ujawnili, że ciągnik i przyczepa są w bardzo złym stanie technicznym.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika rolniczego z powodu nadmiernych wycieków płynów eksploatacyjnych i uszkodzonej prawej opony na drugiej osi. Zatrzymali też dowód rejestracyjny przyczepy, ponieważ nie powinna wyjechać na drogę z powodu niesprawnych świateł STOP, uszkodzonego dyszla oraz nadmiernie wyrobionych otworów mocujących felgi.

W związku ze stwierdzonym złym stanem technicznym zespołu pojazdów, inspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Właściciel ciągnika i przyczepy we własnym zakresie usunął pojazdy na teren bazy transportowej. Natomiast kierowca został ukarany mandatem za niezabezpieczenie przewożonego ładunku przed zmianą położenia.