Mazowieccy inspektorzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę na drodze krajowej

Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu osobowego marki skoda octavia z przyczepką wypełnioną drewnianymi paletami, którego zatrzymali mazowieccy inspektorzy transportu drogowego z Radomia. Mężczyzna jechał ruchliwą drogą krajową nr 12 przez teren powiatu zwoleńskiego.

W piątek, 11 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Radomiu wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu kontrolowali drogi na terenie Zwolenia i powiatu zwoleńskiego pod kątem eliminacji z ruchu przeładowanych oraz niesprawnych technicznie pojazdów. Patrolując nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 12 dostrzegli za sobą samochód osobowy marki skoda octavia z przyczepką wypełnioną paletami, który poruszał się w kierunku Lublina. Tor jazdy kierującego i nagłe zwalnianie oraz przyspieszanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Pojazd został zatrzymany w miejscowości Cyganówka koło Zwolenia.

Podejrzenia inspektorów okazały się jak najbardziej trafne. Pierwsze badanie trzeźwości, wykonane urządzeniem IBlow, wykazało, że mężczyzna może być pod wpływem znacznej ilości alkoholu. Na miejsce został wezwany patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji badanie alkomatem dało wynik 1,21 mg w 1 dm sześciennym wydychanego powietrza, czyli ponad 2,5 promila alkoholu. Dalsze czynności z nietrzeźwym kierującym przejął patrol policji.

Ponadto mężczyzna nie zabezpieczył prawidłowo przewożonego na przyczepie samochodowej ładunku – wszystkie palety były spięte przez środek tylko jednym pasem! Część ładunku mogło w każdej chwili przemieścić się i wypaść na ruchliwą drogę.