Krokodylek Tirek odwiedził kolejną szkołę na Mazowszu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 213 im. Ireny Sendlerowej w Warszawie wzięli udział w niecodziennej lekcji zasad bezpiecznego poruszania się po drogach w ramach „Bezpiecznej Szkoły Tirka".

Spotkanie mające na celu uświadamianie dzieciom najczęstszych niebezpieczeństw na drogach, a także promowanie właściwych zachowań w ruchu drogowym odbyło się w środę, 10 stycznia 2018 r. Inspektorzy z Mazowieckiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu i Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przybliżyli dzieciom na czym polega ich codzienna praca.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach edukacyjnych i odpowiadali na pytania zadawane przez inspektorów. Mnóstwo uśmiechów na twarzach dzieci wywołał krokodylek Tirek, czyli firmowa maskotka Inspekcji Transportu Drogowego. Nie lada atrakcję stanowiła dla nich możliwość obejrzenia wnętrz nowoczesnych radiowozów ITD, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt m.in. do ważenia pojazdów i kontroli elektronicznego poboru opłat. 

Na koniec spotkania wszystkie dzieci otrzymały od inspektorów i krokodylka Tirka upominki w postaci m.in. odblasków, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. Ponadto inspektorzy obdarowali uczniów puzzlami i komiksami o przygodach krokodylka Tirka.