Komunikat Biura ds. Transportu Międzynarodowego

Uprzejmie informujemy, że wnioski o wydanie świadectwa kierowcy realizowane są również bezpośrednio na Sali Obsługi Klienta w godzinach 8.30 -15.30, co skutkuje znacznym skróceniem czasu oczekiwania na wydanie świadectwa kierowcy.

Informacje merytoryczne dot. realizowanych wniosków mogą Państwo uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem swiadectwa.kierowcy.btm@gitd.gov.pl (czas odpowiedzi wynosi maksymalnie 24 godziny - dotyczy dni roboczych).

Ponadto codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 14.00 pod numerem telefonu 22 220 43 17   czynny jest pomocniczy  dyżur telefoniczny. Kontakt telefoniczny powinien następować tylko w sprawach merytorycznych.

Wszelkie informacje na temat stanu zarejestrowanego wniosku znajdą Państwo po wpisaniu numeru NIP przedsiębiorstwa na stornie internetowej:

http://www.gitd.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/sprawdz-stan-realizacjiwniosku

W innych sprawach Biuro ds. Transportu Międzynarodowego zapewnia kontakt zgodnie z Informacją nr 60/2016

http://www.gitd.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/komunikaty/informacje-biura-do-spraw-transportu-miedzynarodowego/informacja-602016

pod następującymi adresami mailowymi:

 licencje.osoby.btm@gitd.gov.pl

linie.regularne.btm@gitd.gov.pl

zezwolenia.osoby.btm@gitd.gov.pl

licencje.rzeczy.btm@gitd.gov.pl

postepowania.btm@gitd.gov.pl

sluzby.kontrolne.btm@gitd.gov.pl

potrzeby.wlasne.btm@gitd.gov.pl

certyfikaty.pojazdy.btm@gitd.gov.pl

swiadectwa.kierowcy.btm@gitd.gov.pl

kurier.zezwolenia.btm@gitd.gov.pl

kurier.licencje.btm@gitd.gov.pl

Informujemy, że zgodnie z art. 35 kodeksu postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r., poz. 267) załatwienie sprawy następuje niezwłocznie, natomiast załatwianie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowane - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.