Kolejne działania z Mobilną Stacją Kontroli na autostradzie A1

Wydane dwa zakazy dalszej jazdy z pasażerami i sześć zatrzymanych dokumentów uprawniających do poruszania się pojazdów po drogach publicznych - to wynik działań kontrolnych, które przeprowadzili bydgoscy inspektorzy transportu drogowego na autostradzie A1.

W czwartek, 10 lipca 2017 r. inspektorzy z WITD w Bydgoszczy po raz kolejny w te wakacje prowadzili wzmożone działania, ukierunkowane przede wszystkim na kontrole stanu technicznego pojazdów poruszających się głównym szlakiem komunikacyjnym nad polskie morze, czyli autostradą A1. Inspektorów, wyposażonych w Mobilną Stację Kontroli, można było spotkać w pobliżu Torunia, na Miejscu Obsługi Podróżnych Nowa Wieś.

W trakcie 6-godzinnych działań poddano kontroli w sumie 39 pojazdów, w tym 12 autokarów przewożących m.in. dzieci i młodzież.

Najczęstszymi powodami wstrzymania przewozów oraz wydania zakazów dalszej jazdy były usterki układów hamulcowych i kierowniczych, które stwarzały realne zagrożenie w ruchu drogowym. Pojazdy, po dokonaniu napraw przez specjalistyczne serwisy samochodowe, mogły kontynuować dalszą podróż.

Jednym z podstawowych elementów kontroli było badanie na zawartość alkoholu w organizmie. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.