Groźny wypadek autobusu przewożącego dzieci

11 dzieci w wieku od około 10 do 14 lat trafiło do szpitala m.in. z otarciami i stłuczeniami oraz podejrzeniem wstrząśnienia mózgu w wyniku wypadku autobusu. Do zdarzenia doszło w sobotę rano, 9 września 2017 r. na drodze krajowej nr 10, w okolicach miejscowości Piecnik (powiat wałecki). 

Autobus należący do przewoźnika z Mirosławca przewoził ok. 30 dzieci i jechał od strony Mirosławca w kierunku Wałcza. W miejscu, gdzie kiedyś stał fotoradar, zjechał nagle na pobocze drogi i do rowu.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej wskutek wystrzału przedniej lewej opony. Wstępne ustalenia przyczyn i okoliczności wypadku wskazują, iż kierujący autobusem jechał z prędkością 90 km/h. Tymczasem na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kierujący autobusem był trzeźwy. Wykonane na miejscu zdarzenia przez inspektorów transportu drogowego i funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oględziny stanu technicznego wskazują, że pojazd był sprawny. Analiza czasu pracy kierowcy nie wykazała nieprawidłowości.

Na miejscu zdarzenia jako jedni z pierwszych pojawili się inspektorzy z Delegatury Północno – Zachodniej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy akurat pełnili czynności służbowe na odcinku drogi, gdzie doszło do wypadku. Na miejsce zdarzenia przybyli również inspektorzy z wałeckiego oddziału WITD w Szczecinie. Do czasu odholowania autobusu ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.