Główny Inspektor Transportu Drogowego i Minister Edukacji Narodowej poprowadzili lekcję o bezpieczeństwie na drodze

Obejrzyj wideo: https://youtu.be/TfFKcQpPxqU

Niecodzienni goście odwiedzili dziś (22 lutego 2018 r.) dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 357 na warszawskim Bemowie. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur poprowadzili lekcję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Spotkanie to miało jednak inną formę niż tradycyjne zajęcia szkolne – była to nauka poprzez zabawę. Oczywiście nie mogło zabraknąć maskotek ITD, czyli Krokodylka Tirka i Pani Krokodylowej.

Również i tym razem przygotowano dla dzieci szereg atrakcji, podczas których przypomniały sobie lub poznały najważniejsze zasady poruszania się po drogach.

-„Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w lekcji bezpieczeństwa ruchu drogowego organizowanej przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dzisiejsza lekcja jest uzupełnieniem tego, co na co dzień robią nauczyciele, dlatego że wiedza w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego jest zapisana na każdym etapie edukacji" - tymi słowami Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska rozpoczęła spotkanie z uczniami szkoły.

Następnie Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, wspólnie z Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Urszulą Nowinowską, poprowadzili animowaną prezentację multimedialną. Na podstawie przygód Krokodylka Tirka i jego przyjaciół opowiadali o tym, jak unikać najczęstszych zagrożeń na drodze w okresie zimowym. Na koniec prezentacji szef ITD wraz Minister Edukacji Narodowej podsumowali wiedzę przekazaną uczniom, zadając im pytania. Dzieci wykazały się tutaj dużą aktywnością, a także sporą umiejętnością rozumienia i stosowania przepisów ruchu drogowego.

Po części teoretycznej nadszedł czas na część praktyczną zajęć. Dzieci wraz z Minister Edukacji Narodowej i Głównym Inspektorem Transportu Drogowego przeszły przez specjalnie przygotowane dla nich miasteczko ruchu drogowego, składające się m.in. z przejścia dla pieszych, znaków drogowych, ronda oraz sygnalizatorów. Była to wspaniała okazja do zweryfikowania umiejętności najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i prawidłowego zachowania się na drodze.

Minister Edukacji Narodowej podkreśliła, że pamiętając i stosując wszystkie przepisy ruchu drogowego, dbamy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych.

Wszystkie dzieci biorące udział w lekcji bezpieczeństwa otrzymały od Minister Edukacji Narodowej, Szefa ITD oraz Krokodylka Tirka i Pani Krokodylowej prezenty. Wśród tych upominków nie mogło zabraknąć odblaskowych elementów, które poprawią ich widoczność, a tym samym zwiększą bezpieczeństwo na drodze.

- „Edukacja jest niezwykle ważnym elementem rozwoju od najmłodszych lat. Dlatego, oprócz codziennie prowadzonych kontroli autokarów i ciężarówek, nieustannie propagujemy bezpieczne postawy na drodze, odwiedzając przedszkola oraz szkoły. Cieszymy się, że Pani Minister zaangażowała się w naszą akcję i wspiera nasze działania" – podsumował Alvin Gajadhur.